لطفا، یه قوطی کمتر!

یکبار دیگه بیایید از کوکاکولا حرف بزنیم.
تقریبا شدنی نیست که نوشابه‌های کوکاکولا رو از لیست نوشیدنی‌های روزمره حذف کنیم. همینقدر محبوب و دوست‌داشتنی!
با این حال همه میدونیم که نوشیدن زیاد نوشابه‌های کولادار باعث پوکی استخوان میشه؛ پس فکر میکنید چقدر باید کوکاکولا بخوریم تا ما معتادان نوشابه، بلافاصله از پای دربیایم و پوکی استخوان بگیریم؟

تخمین!

در یک تحقیق، سه ناحیه از استخوان لگن تعدادی زن و مرد، که شدیدا وابسته به نوشابه بودند، مورد بررسی قرار گرفت. بعضی از این افراد روزانه تا 3 وعده نوشابه کولادار استفاده میکردند.
نتیجه نهایی تحقیق؟
افرادی که بیشتر از دیگران نوشابه مصرف میکردند، کمبود مواد معدنی بیشتری هم داشتند به عبارت ساده‌تر پوکی استخوان در این افراد مشهودتر بود.
اما واضحه که هیچ کس در کودکی و نوجوانی 3 وعده کوکاکولا در یک روز نمی‌خوره، پس بهتره این مقدار رو برای 20 تا 60 سالگی در نظر بگیریم. از طرفی اگر هر وعده نوشیدنی رو به صورت قوطی‌های 355 میلی‌لیتری درنظر بگیریم، میشه 1065 میلی‌لیتر در هر روز. بنابراین نوشیدن روزانه 1065 میلی‌لیتر نوشابه برای مدت 40 سال میتونه باعث پوکی استخوان بشه یعنی مجموعا حدود 15.5 هزار لیتر!

نتیجه:

برای اینکه درک بهتری از 15.5 هزار لیتر نوشابه (در واقع 16.1 تن) داشته باشید، اینطور در نظر بگیرید که این مقدار معادل 97 بشکه نفته!
اما اگر قصد نوشیدن این حجم از نوشابه رو دارید، باید بدونید که ظرفیت معده حدود 1.5 لیتره، پس اگر هر 5 دقیقه یکبار معده خودتون رو با کوکا پر و خالی کنید، باید 35 روز بدون وقفه کوکا بخورید تا پوکی استخوان شما تضمین بشه :))

راستی؛ ما قبلا هم مطلبی از دنیای کوکاکولا نوشتیم که میتونید از اینجا اونو پیدا کنید و بخونید!

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *