دوست بر دقیقه!

چند فرد غریبه در حال تبدیل شدن به دوستان جدید شما هستند؟
از اولین آموزش‌ها به هر کودکی، نحوه برقراری ارتباط با بقیه انسان‌هاست.
البته، ممکنه که هر روز رابطه دوستانه نو برقرار نکنیم، اما حتما در طول یکسال چند فرد جدید به دایره دوست‌هایی که داریم اضافه میشه. با این حال به طور مداوم رابطه‌‌ای جدید در جایی از زمین در حال شکل گرفتنه پس فکر میکنید در 24 ساعت، چند رابطه دوستانه جدید در این سیاره شکل میگیره؟

چی لازم داریم؟
  1. چند انسان جدید در روز میبینم؟
  2. چند نفر از این افراد برونگرا هستند؟
  3. شانس برقراری ارتباط موثر با افراد ناآشنا چقدره؟
تخمین!

قبل از تخمین باید یادآوری کنم که قطعا تمایل به برقراری ارتباط در همه فرهنگ‌ها یکسان نیست اما بیایید دور از این نکته سوال رو حل کنیم.
آدم‌های بالغ حدود 10 ساعت از شبانه روز رو بیرون از خانه سپری میکنن و به طور میانگین هر بیست دقیقه، یک آدم جدید هم می‌بینن که به صحبت کردن ختم میشه (قطعا اینم وابسته به شغل افراده اما بیشتر کارمندان و فروشنده‌ها رو در نظر بگیرید)، پس برای هر روز میشه حدود 30 آدم جدید.
اینکه شانس برقراری ارتباط موثر برای شروع یک رابطه دوستانه چقدره به تیپ شخصیتی هر فرد برمیگرده. طبق اطلاعاتی که گوگل میده، بین 50 تا 75 درصد از افراد جامعه برونگرا هستند یعنی برای این 30 نفر، حداقل 15 نفر برون‌گرا هستند.
از طرفی فقط 10 تا 20 درصد افراد حس جاه طلبی دارند (از این لینک ببینید) پس در بین این 15 نفر، حداقل 1 نفر پیدا میشه که به شدت تمایل به برقراری ارتباط (برای پاسخ به حس جاه طلبیش) داره.
تعداد کل انسان‌های بالغی که مورد تخمین ما هستند (یعنی انسان‌های بزرگتر از 15 سال) 74 درصد از جامعه جهانی رو شامل میشه، تقریبا 5.6 میلیارد نفر.
اما باز هم هست! در واقع یکبار دیگه هم باید 50 درصدی که مربوط به افراد برونگرا میشه رو اعمال کنیم چون هر رابطه دو سو داره؛ بنابراین در بهترین حالت، 2.8 میلیارد ارتباط جدید در هر شبانه روز بین انسان‌ها شکل میگیره که میتونه تبدیل به یک رابطه دوستانه جدید بشه.
اگر بخواهید سرعت دوست یابی رو بدونید میشه 1.9 میلیون دوست بر دقیقه!
بنابراین، یک دوست دیگه لطفا!!!

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *