چندین هزاران سال شد!

چند بازی دیگه میشه تماشا کرد؟
همیشه کسی هست که با شما از فوتبال دیشب یا هفته گذشته حرف بزنه و درمورد اینکه حق با کدوم تیم بوده که بازی رو ببره دعوا کنه.
از روز اولی که فوتبال (به شکل امروزی) شروع شده تا به امروز، تعداد زیادی بازی در اروپا انجام شده. فکر میکنید چند بازی صورت گرفته؟ هرچندتا که باشه، احتمالا تعداد این بازی‌ها دیگه جذابتی برای شما نخواهد داشت پس فکر میکنید نهایتا چند بازی در آینده میتونیم انجام بدیم؟

به چی نیاز داریم؟
  1. در هر سال چند بازی در اروپا انجام میشه؟
  2. زمین تا چند هزار سال دیگه همچنان میتونه ادامه حیات بده؟
تخمین!

در اروپا، 38 لیگ مسابقه برگزار میکنند. تعداد بازی‌های این 36 لیگ مثل هم نیست اما بیشتر اینها، 380 بازی در هر فصل دارند.
بنابراین در هر فصل 13 هزار و 680 بازی انجام میشه. (اگر تعدادی از این بازی‌ها بطور همزمان برگزار نمیشد، حدود 2 سال و سه ماه طول میکشد تا همه بازی‌ها به نوبت و پشت سر هم انجام بشن!)
بسیارخب؛ بگذریم. قراره ببینیم زمین چند سال دیگه هنوز زنده میمونه. تقریب‌های متفاوتی برای این موضوع دیدم اما طبق نوشته ویکی‌پدیا، حدود 500 میلیون تا 2.3 میلیارد سال دیگه قراره همچنان ادامه حیات بده و کاری که ما میکنیم اینه که میانگین این دو عدد رو برای تخمین سوال در نظر میگیریم، یعنی: 1.4 میلیارد سال.
اگر در این چند هزار سال، برای اروپا و فدراسیون‌های فوتبال اروپایی و مردمان اروپا و … مشکل خاصی پیش نیاد و هر سال هم همین 13680 بازی هم انجام بشه، انتظار داریم حدود 19152 میلیارد بازی دیگه مونده باشه!
دوباره بیاید فکر کنیم که بازی همزمان نداشته باشیم؛ حالا چند سال طول میکشه تا همه بازی‌ها انجام بشن؟
توقع عدد کوچک نداریم اما جواب این سوال هم حسابی بزرگه! وقتی از عدد بزرگ حرف میزنم، منظورم 32.7 میلیونه! اما نه 32.7 سال بلکه 32.7 میلیون قرن!!!
پس با خیال راحت فوتبال تماشا کنید چون تقریبا هیچوقت این بازی‌ها تموم نمیشن :))

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *