قطار دو طبقه

سالیانه چقدر چرخ مترو رو بیشتر به گردش در میاریم؟
دانشجویان بعضی از رشته‌های دانشگاه خوارزمی (جاییکه خود ما هم اونجا تحصیل میکنیم) برای رسیدن به دانشکده‌هاشون باید مسیر تهران تا کرج رو طی کنن و غالبا هم از مترو استفاده میکنند. یک راه طولانی و شاید برای درازمدت تا حدی خسته‌کننده!
سوالی که این بار قراره مطرح کنیم در مورد هزینه این سفر تکراریه. البته که مترو به صرفه‌ترین وسیله برای رفت و آمده اما فکر میکنید هر ساله، دانشجویان دانشگاه ما چقدر به رونق مترو تهران-کرج کمک میکنن؟

چی لازم داریم؟
  1. تعداد دانشجویانی که این مسیر رو طی میکنن چقدره؟
  2. هر دانشجو چند بار از تهران به کرج (وبلعکس) میره؟
  3. هزینه هر سفر چقدره؟
تخمین!

تعداد کل دانشجوهای لیسانس (محل تشکیل کلاس‌های ارشد و دکتری تهرانه) در حدود 9 هزار نفره (طبق آمار دانشگاه، به ازای هر استاد، 22 دانشجو تحصیل میکنه) اما تعدادی از این افراد ساکن خود کرج هستن یا اینکه از خوابگاه‌های دانشگاه استفاده میکنن که تقریبا 35 تا 40 درصد کل دانشجوهای کارشناسی رو شامل میشن، یعنی 3500 نفر که این افراد در تخمین ما سهیم نیستند.
اما در مورد وضعیت رفت و آمد: کلاس‌های دانشگاه به شکلی تشکیل میشه که معمولا دانشجوها دست‌کم، چهار روز در هفته کلاس دارن و باید به کرج بیان پس هر ماه 32 بار از مترو خط 5 استفاده میکنن.
هزینه خط گلشهر نسبت به مترو شهری کمی بیشتره، یعنی 1200 تومان برای کل خط. اما حدودا 30 درصد از دانشجوها از کارت‌های متروی دانشجویی استفاده میکنن که قیمت بلیط برای اون‌ها 600 تومان هست.
در سال با حساب تعطیلی‌ها و امتحانات، دانشجوها 8 ماه به دانشگاه میرن بنابراین 256 بار از مترو استفاده میکنن.
3850 نفر از بلیط 1200 تومانی استفاده میکنن و ما بقی از بلیط نیم‌بها
حالا با این اطلاعات میتونیم بگیم که هر ساله 000 160 436 1 تومان فقط به متروی تهران کرج پرداخت میکنیم!

مترو مدیون دانشجو یا دانشجو مدیون مترو؟

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *