از 10 سال آینده

به آینده هم فکر میکنید؟
برای من سوال‌هایی که در مورد پیشبینی موضوع خاصی هستند خیلی جذاب جلوه میکنند. قطعا وقتی شما از آینده باخبر باشید یا حداقل دیدی ازش داشته باشید، تصمیم‌گیری‌های موفق‌تری هم خواهید داشت.
این‌ مقدمه برای اینه که در این پست و پست‌هایی در آینده، بیشتر به پیشبینی بپردازیم.
برای شروع از هزینه‌های آینده صحبت کنیم. یعنی: از زمانی که فارغ التحصیل میشید تا ده سال بعد از آن، چقدر برای زندگی هزینه میکنیم؟
پ.ن: زندگی در ایران رو در نظر بگیرید :))

تخمین!

از سال فارغ التحصیلی شروع کنیم.
هر چند سطح تحصیلات افراد تا حد قابل توجهی متفاوته اما امروزه، لااقل در ایران، ادامه تحصیل تا مقطع فوق لیسانس مرسوم هست که میشه تا حوالی 25 سالگی افراد.
پس قراره از 25 تا 35 سالگی رو حساب کنیم که من این 10 سال رو به دو بازه پنج ساله تقسیم کردم. یکی قبل از ازدواج و دیگری هم بعد از اون.

راستی چون زندگی در ایران رو درنظر گرفتیم پس باید تورم سالیانه رو هم درنظر داشته باشیم (حدودا 10 درصد).

خب! در 5 سال مجردی، هزینه‌های شما شامل تفریح‌ها و سفرهای کوچک و خوراک و پوشاک و مسکن میشه یعنی با هزینه‌های امروز، حدود 60 میلیون تومان برای یک سال لازمه (هر ماه 5 میلیون تومان) که برای مجموع این 5 سال باید حدود 366 میلیون هزینه کنید! ( هر سال 10 درصد بیشتر از سال پیش هزینه میکنید).

5 سال دوم فاصله بین ازدواج و فرزنددار شدن شماست، پس هزینه‌های شما هم در بهترین حالت دو برابر خواهد شد. طی محاسبات قسمت قبل، شما در پایان 5 سال اول، سالیانه 87 میلیون تومان هزینه خواهید کرد پس با ادامه روند و با احتساب تورم باید مبلیغی نزدیک به یک میلیارد و 62 میلیون‌ تومان رو در نظر بگیرید.

(ایراد این تخمین اینجاست که هزینه‌هایی مثل جشن‌های ازدواج یا لوازم خانگی و … در نظر گرفته نشده که این قسمت رو به عهده خودتون گذاشتم، حقیقتا این قسمت میتونست عددهای خیلی متفاوتی رو به ما بده پس … صرف نظر کردم)

بنابراین شما در بهترین حالت، برای 10 سال زندگی در ایران باید حدود 000 000 430 1 تومان (یک میلیارد و چهارصد و سی میلیون) هزینه کنید!

در هر حال امیدوارم زندگی آینده شما مملو از لحظات شاد و به دور از غم هزینه‌های اجتناب ناپذیر زندگی باشه.
منتظر پست‌های بعدی ما باشید …

2 دیدگاه

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *